O mně

Nevěřím na zázračné diety ani, že jediné co stačí mít je odhodlání ke změně

Pokud bychom se bavili o funkčnosti diet, byla bych první, kdo by řekl že nefungují a vlastně jsou často i hazard se zdravím. Upřímně – slyším slovo dieta a už jsem rovnou unavená a vybavuje se mi seznam všech diet, se kterými jsem se za svůj život setkala.

Naštěstí hubnutí není ani náhodou o dietě a šílených cvičebních variacích.

O změně jídla? Ano.

Dieta? Ani náhodou.

Cvičení? Ideálně ale s mírou.

Na otázku co a jak tedy jíst odpovídám často ve zkratce: Opravdové jídlo.

Odpovídám tak cíleně, protože spousta věcí může být podle způsobu úpravy a množství zdravá i nezdravá. Jídlo pro mě není strašákem a nechci, aby bylo pro kohokoliv jiného.

Jídlem jsem se začala zabývat tak nějak sama od sebe, nejdřív jsem doufala, že objevím zázračný klíč ke svému zdraví a o pár let později zas zoufale hledala, co může můj syn jíst, když má tak mizernou kombinaci potravinových alergií.

Z váhavých začátků jsem se vypracovala nejdříve na výživového poradce a poté i trenéra se zdravotním zaměřením, abych se fascinovaně vrhla do kolotoče sebevzdělávání a čtení.

Následovalo období strávené na různých kurzech, s hlavou zabořenou v knihách a studiích. Nejvíce mi daly tyto certifikace:

Functional Movement Systems – mi ukázal, důležitost budování všeho od základů, nejen pohybu i když hlavně jeho. Kdo by přece stavěl parádní střechu s korouhvičkou bez domu pod ním?

Ground Force Method – Snad nejdůležitějším poznatkem bylo zjištění, že pohyb se dá podat i zábavnou formou a i základy mohou být zajímavě podané

Ovšem naprosto mě uchvátila jednoduchost stravování dle principů Precision Nutrion, které dávají člověku neuvěřitelnou volnost ve stravování.

Právě Precision Nutriotion certifikace pro mě byla posledním dílem skládačky, který mi ukázal, že i přes veškerou vědu a komplikovanost týkající se jídla, lze spojením vědy a selského rozumu získat velmi efektivní způsob stravování bez stresu.